Uzun yollar daha uzun yolculuklar içindir. Şehirler büyük saat kulelerini son on dakikası için kurar. Varamayan mesafeyi koruyamayandır.

Dünyanın en ilginç, belki de en önemli gerçeği nedir? Bence siz seçene kadar fizik ve metafizikte bir referans merkezinin olmayışıdır. Görelidir. Devam etmek ya da ölçmek için hep referans seçersiniz. Ona göre şekillenir, onun etrafında dönersiniz… Yani asıl soru şu: “Referansın ne?”
Karelere dikdörtgenlere ve üçgenlere inanmam. İnsanın yolculuğunu anlatan daireden başkası değildir. Referansımız etrafında bir yörüngede dönerek uyuduğumuz yerde uyanacağımıza inanıyorum. Atomun etrafında bir elektron, güneşin etrafında bir gezegen gibi.
Yollardan bahsedip durdum ancak bu dengede bir yol seçmeyen amaçsız değildir. Bir amacı olmayan da yolsuz değildir. Sadece bilmediği bir yolda bilmediği bir amaca gitmektedir.
Bu siteyi açmakta birkaç amacım var. Bunlardan biri karmaşık olarak addedilen konuları herkes için daha anlaşılır ve ağırlıkla sözel olarak ifade etmeye çalışmak. Bunu ne kadar başarırım bilmiyorum . Esas amacım ise düşünce dünyalarında hareketlilik sağlamak ve belki bir soruyu, merağı uyandırmak. Cevaplara da pek inanmıyorum. Bir soru, daha iyi bir soru içindir.
Daha fazla uzatmadan bir alıntıya yer veriyorum.

“Ruhumuz yüreğinize işler
Tebessümünüz hüznümüzü bölüşür
Devran döner yerlerimiz değişir
Aslında biz siziz, siz bizsiniz.“

İyi okumalar.

Emek Servi / atomfizigi.com

(Visited 51 times, 1 visits today)
Close